Tradycja jakości.
Technologia przyszłości.


W 1977 roku niemiecki elektroradiolog Horst Gierth skonstruował pierwszy na świecie przenośny aparat RTG wysokiej częstotliwości wykorzystywany w medycynie weterynaryjnej.

Od tego czasu GIERTH X-Ray International stała się nowoczesną firmą obecną w całej Europie i na świecie (m.in. Ameryka Płn., Australia, Bliski Wschód). W Polsce działamy od połowy lat 90’ XX w.

Jesteśmy wiodącym producentem przenośnych oraz stacjonarnych aparatów RTG przeznaczonych dla medycyny weterynaryjnej.


Wraz z rosnącymi wymaganiami naszych klientów, tworzymy aparaty coraz mocniejsze i lżejsze, pozwalające zwiększyć ergonomię pracy, swobodę oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania rutynowych czynności.

Tworzymy innowacyjne produkty, technologicznie doskonałe i jakościowo bezkompromisowe - niemieckie konstrukcje, japońska produkcja. Doświadczenie czerpiemy ze współpracy z lekarzami weterynarii z całego świata oraz czołowymi dostawcami produktów dla diagnostyki obrazowej, zarówno w praktyce małych, jak i dużych zwierząt.


Pomagamy w przygotowaniu pracowni RTG i w zorganizowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i pozwoleń na prowadzenie działalności związanej z promieniowaniem jonizującym.


Gwarantujemy wykonanie usługi serwisowej do 14 dni roboczych, aparat zastępczy (bezpłatnie, również po okresie gwarancji) oraz wsparcie przez cały okres użytkowania naszego sprzętu.

Wyposażamy pracownie RTG kompleksowo.


Oprócz aparatów RTG, produkujemy na indywidualne zamówienie, m.in. stoły RTG, statywy RTG oraz dodatkowe wyposażenie pracowni. Oferujemy rozwiązania skrojone na miarę, wykonane z „niemiecką precyzją”, z materiałów najwyższej jakości, tak aby zapewnić naszym klientom maksymalną efektywność diagnostyki i długoletnie bezproblemowe użytkowanie. W dziedzinie radiografii cyfrowej, ze względu na jakość diagnostyczną obrazu i niezawodność - współpracujemy z najbardziej uznaną firmą na świecie CANON.


O aparatach RTG

Profesjonalna obsługa klienta.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i fachowej wiedzy technicznej, doradzamy w doborze odpowiedniego sprzętu dla prowadzonej lub planowanej praktyki. Ponad 1000 aparatów RTG naszej marki pracuje w Polsce w lecznicach dla małych i dużych zwierząt, w ogrodach zoologicznych - Wrocław, Warszawa oraz na uczelniach, m.in. na SGGW w Warszawie, Uniwersytecie Wrocławskim, Toruńskim i na UWM w Olsztynie oraz tysiące aparatów w Europie i na świecie.


Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!


telephone +48 601 842 333

old-typical-phone 71 321 17 02

email kontakt@gierth.pl